Regulamin i bilety

REGULAMIN UCZESTNICTWA W IMPREZACH 22. LETNIEGO OGRODU TEATRALNEGO
(stan na 20.06.2020 r.)

Informujemy, że podczas imprez Letniego Ogrodu Teatralnego będziemy stosować się do aktualnych na dany moment zaleceń sanitarnych Rządu – w tym do ograniczenia liczby Widzów, określonej obecnie na poziomie 150 miejsc siedzących na widowni. Widzowie będą usadzani na zasadzie „szachownicy”.

Dodatkowo – zachowując wszelkie rekomendowane zasady i obostrzenia, wynikające z sytuacji epidemicznej – przy wejściu na teren imprezy Widzów obowiązują zalecenia:

  • zasłonięcia odpowiednią maseczką ochronną ust i nosa (również podczas trwania spektaklu!),
  • dezynfekcji dłoni płynem odkażającym,
  • zachowania bezpiecznego dystansu podczas przemieszczania się po terenie Letniego Ogrodu oraz budynku Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów.

Zastrzegamy sobie prawo do wyrywkowego bezdotykowego pomiaru temperatury – jeżeli mają Państwo jakiekolwiek objawy infekcji, prosimy o pozostanie w domu. Przepraszamy za te potencjalne niedogodności i prosimy o wyrozumiałość. Zawiadamiamy również, że w związku z obowiązującym stanem epidemii związanym z wirusem SARS- CoV-2, będziemy zbierali Państwa dane kontaktowe (w zakresie: imię, nazwisko, numer telefonu/adres e-mail), jako dane uczestników wydarzeń. Administratorem Państwa danych osobowych będzie Teatr Korez z siedzibą przy Placu Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach. Dane będą przechowywane przez 21 dni od imprezy i mogą być przekazywane w tym czasie do Głównego Inspektoratu Sanitarnego (lub podległych mu oddziałów) w związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym na podstawie obowiązujących przepisów. Dane nie będą przekazywane żadnym innym podmiotom trzecim i po upływie 21 dni od imprezy zostaną zniszczone.

UWAGA!
Podane zasady sprzedaży biletów i bezpieczeństwa sanitarnego mogą ulegać zmianom podczas
trwania festiwalu, w miarę konieczności dostosowywania się do sytuacji prawnej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. O ewentualnych zmianach będziemy Państwa informować na stronie letniogrodteatralny.pl

 

NOWE ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego wprowadzamy (wymagane prawem) ścisłe ograniczenie ilości miejsc na widowni, co wiąże się z obowiązkową przedsprzedażą.

SPEKTAKLE DLA DOROSŁYCH
Sprzedaż online – bilety do wydruku w domu lub okazania na urządzeniu mobilnym.
Linki do stron umożliwiających zakup biletów zamieszczone będą na stronie letniogrodteatralny.pl przy opisie każdego wydarzenia. Sprzedaż rozpoczyna się w dniu i o godzinie podanych przy każdym wydarzeniu. 

Sprzedaż stacjonarna w kasie Teatru Korez – dla Widzów nie korzystających z internetu.
Sprzedaż rozpoczyna się w dniu i o godzinie podanych przy każdym wydarzeniu. Kasa nie prowadzi rezerwacji internetowych, dopuszczalne są ewentualne rezerwacje telefoniczne, z obowiązkiem wykupienia biletów w terminie wyznaczonym podczas rozmowy.


LETNIA GRZĄDKA TEATRALNA

Bezpłatne wejściówki wydawane są tylko w kasie Teatru Korez od godziny 15:00 w dniu podanym przy każdym wydarzeniu. Kasa nie prowadzi rezerwacji internetowych, dopuszczalne są ewentualne rezerwacje telefoniczne, z obowiązkiem odbioru wejściówek w terminie wyznaczonym podczas rozmowy.
 Apelujemy do rodziców/opiekunów o ograniczenie ilości towarzyszących dzieciom na widowni osób dorosłych do niezbędnego minimum, aby umożliwić obejrzenie przedstawień jak największej ilości Widzów, dla których są one przeznaczone – czyli właśnie DZIECI. 

WYSTAWA
Wstęp na wystawę jest wolny, z zachowaniem limitu osób mogących przebywać jednocześnie na terenie budynku.

HARMONOGRAM PRACY KASY BILETOWEJ TEATRU KOREZ
Od 29 czerwca do 25 sierpnia: tylko poniedziałki i wtorki, w godzinach 15:00–17:00.

Niesprzedane lub niewykupione w terminie bilety/wejściówki będą dostępne dla wszystkich chętnych na godzinę przed każdym spektaklem.

 

FAQ (najczęściej zadawane pytania)

Dlaczego w tym roku jest obowiązkowa przedsprzedaż?
Ponieważ na skutek obowiązującego prawa, ilość miejsc na Letnim Ogrodzie jest bardzo ograniczona (do mniejszej niż w sali Teatru Korez przed pandemią), więc jej optymalne wypełnienie musimy uzyskać zupełnie innymi środkami od stosowanych dotychczas.

 

Czy wstęp na Letnią Grządkę pozostaje wolny?
Wstęp jest darmowy, ale konieczna jest bezpłatna wejściówka (1 szt. na osobę, niezależnie od wieku), którą trzeba wcześniej odebrać w kasie Teatru Korez, podając dane kontaktowe osoby odbierającej.

 

Nie otrzymałem kupionych online biletów na maila. Co robić?
Prosimy sprawdzić czy:
1. Pieniądze zablokowane na poczet transakcji nie zostały zwolnione, tzn. nie wróciły na konto bankowe,

2. Maila z biletami nie ma w żadnym podfolderze skrzynki pocztowej (jak: Spam, Powiadomienia, Społeczności) stworzonym przez dostawcę swojej usługi e-mail (czasami nasze listy są tak kwalifikowane, na co nie mamy żadnego wpływu!),

3. Państwa skrzynka e-mail nie jest przepełniona – jest jeszcze miejsce na wysyłanie i odbieranie listów z załącznikami.

Jeśli odpowiedź na wszystkie trzy pytania brzmi NIE, prosimy wysłać maila ze wszystkimi szczegółami zakupu na adres info@ticketportal.pl – bilety zostaną wysłane Państwu jeszcze raz.

 

Do kiedy można zwrócić zakupione bilety?
Bilety zarówno zakupione online jak i w kasie nie podlegają zwrotowi. Wyjątkiem jest odwołanie spektaklu przez organizatora.

 

W jaki sposób można zapłacić za bilety?
Za bilety online – systemem płatności internetowych na stronie Ticketportal. Za bilety kupowane w kasie Korezu – gotówką lub kartą. Za bilety dostępne przed imprezą (pozostałe z puli wolnych lub niewykupionych) – tylko gotówką.

 

Do kiedy jest ważny zakupiony bilet?
Do godziny planowego rozpoczęcia spektaklu. Spóźnieni Widzowie nie będą wpuszczani. Nie przysługuje wtedy także zwrot biletu.

 

Czy mogę niewykorzystany bilet zamienić na inny termin?
Nie.

Jak będzie wyglądała widownia Letniego Ogrodu?
Miejsca siedzące będą rozstawione według obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego, z uwzględnieniem zachowania niezbędnych odległości. Zabronione jest samowolne przesuwanie krzeseł (wyjątek stanowią osoby opiekujące się bardzo małymi dziećmi, po uprzedniej konsultacji z pracownikami obsługi widowni).

 

Czy dzieci na widowni muszą mieć maseczki?
Zgodnie z obowiązującym prawem, dzieci do lat 4 – nie. Starsze – tak.

 

Czy mogę przyjść z własnym składanym krzesłem?
W tym roku nie ma takiej potrzeby – krzeseł w stosunku do liczby miejsc które możemy udostępnić, mamy aż za dużo.

 

Co, jeśli z jakiegokolwiek względu nie mogę nosić maseczki?
Zasłanianie ust i nosa podczas wydarzeń Letniego Ogrodu Teatralnego w tym sezonie jest z wiadomych względów obowiązkowe. Nie uznajemy żadnych usprawiedliwień, ponieważ musimy chronić widzów, pracowników oraz aktorów wszystkich teatrów. Osoby zwolnione ze stosowania maseczek muszą chronić siebie (i innych) za pomocą przyłbic. Jeśli jednak nie zamierzasz w żaden z tych sposobów zasłaniać ust i nosa – zostań tym razem w domu.

 

Czy bilet elektroniczny, podobnie jak papierowy, upoważnia do 50% zniżki na spektakle Teatru Korez do 15 października 2020 roku?

Tak. W tym celu podczas zakupu biletu do Korezu trzeba podać sześciocyfrowy numer biletu elektronicznego.
Oczywiście każdy numer może być wykorzystany tylko raz, więc należy go strzec i nie podawać osobom postronnym.