4 lipca (sobota), godz. 11:00
DOMEK OGRODNIKA
Galeria Ściana Sztuki Dziecka

Wystawa prac dzieci oraz fotografii autorstwa Andrzeja Olszanowskiego, zrealizowana w ramach projektu Future ArtistSpotkanie. Wystawa jest bezpłatna i dostępna dwutorowo:
– online: https://bit.ly/DomekOgrodnika
– na żywo w Galerii Ściana Sztuki Dziecka w Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek w okresie 21.05–15.08.2020 (czynne: od wtorku do niedzieli, w godz. 11:00–19:00)
Kurator: Ewa Kokot


Domek ogrodnika to wystawa pełna zagadek i tajemnic. Odkrywa przed odbiorcą bogactwo roślin, które żyją w naszych miastach, lasach i ogrodach. Pokazuje też tę roślinność, jaka zamieszkuje imaginarium naszej wyobraźni. To, co fantastyczne i nieistniejące współistnieje na wystawie z tym, co prawdziwe, aczkolwiek rzadko dostrzegane. Tytułowy domek jest muralem we wnętrzu Miasta Ogrodów. Towarzyszy mu instalacja dla małych odbiorców, którą dzieci mogą współtworzyć – coś domalować, dorysować podczas pokazu. W miarę czasu trwania wystawy będzie ona więc
uzupełniana o akwarele, gwasze, tempery, prace ołówkowe oraz płaskorzeźby z papieru, które dzieci stworzą w odpowiedzi na istniejącą ekspozycję. Ważnym elementem wystawy jest cykl zdjęć autorstwa Andrzeja Olszanowskiego – artysty z Poznania. Dzięki niemu dzieci będą mogły poznać różnorodność świata przyrody. Wystawa stanowi punkt wyjścia do rozmów o eksperymentach, klonowaniu i genetyce. Porozmawiamy też o owadach i ich roli w ekosystemie. Wystawa jest dostępna online i realnie – w oczekiwaniu na widzów.
Dodatkowo, specjalnie dla dzieci na stronie internetowej Miasta Ogrodów dostępne są specjalne zadania twórcze dedykowane naturze i sztuce do samodzielnego wykonania w domu: http://miasto-ogrodow.eu/strona/fa_zostanwdomu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.